ROCK POD KAMEŇOM 2013

ROCK POD KAMEŇOM 2013

 

Jedenásty ročník festivalu ROCK POD KAMEŇOM sa uskutočnil 7. - 9. augusta 2013. Tento ročník bol výnimočný tým, že na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov bol trojdňový. Za tri festivalové dní sa na festivalovom pódiu predviedlo 21 interpretov zo Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka, Fínska a Talianska. Prvým festivalovým dňom ročníka bol štvrtok 7. august 2013. Počas prvého dňa bol na pláne koncert hviezdnej Avantasie na čele s Tobiasom Sammetom. Dôkazom toho, že sa chystá niečo veľké bolo aj to, že hľadisko bolo zaplnené do prasknutia návštevníkmi nielen zo Slovenska, ale aj Čiech, Ukrajiny, Poľska, Maďarska, Nemecka a mnohých ďalšich krajín. Počas energickej šou sa na pódiu predstavili hviezdy ako Tobias Sammet, Michael Kiske, Amanda Somerville, Eric Martin, Bob Catley, Ronie Atkins, Oliver Hartman, Sascha Paeth, André Neygenfind, Felix Bohnke, Michael "Miro" Rodenberg. Líder Avantasie Tobias, spolu s hosťujúcimi členmi predviedol niečo, čo asi nikto nečakal. Sľúbená dva a pol hodinová šou sa natiahla na rovné tri hodiny a pre fanúšikov bola určite najväčším prekvapením celého festivalu. Avantasia odštartovala festival na výbornú.

 

     

 

Druhý festivalový deň odštartovali kapely Caliber X, Marvels of Constrast, Absondo, Harlej, Grexabat a hneď po nich sa návštevníkom festivalu predstavila  power folk metalová kapela z Talianska Elvenking, ktorá predviedla svoju energetickú šou. Po nich nasledovala česká stálica Alkehol.  Pred desiatou prišiel na rad okamih, keď na pódium vbehli Stratovarius z Fínska, ktorí splnili úlohu hlavnej hviezdy večera a dostali návštevníkov do varu. Piatkový festivalový program ukončili Metropolis a Konflikt.

 

       

 

O začiatok záverečného dňa sa postaral  Massriot, Fictive Marry, Meredith, Seven Ate a Porta Inferi z Česka. Po nich nasledovala kapela z Poľska Farben Lhere, ktorá sa na ROCKu POD KAMEŇOM predviedla aj v roku 2004. Predviedli dokonalú punkovú šou, počas ktorej uchvátila celé hľadisko.  Pred hlavnou hviezdou sobotného programu sa divákom predviedli The Paranoid a Wanastowi Vjecy, ktorí publikum dostatočne pripravili na legendárny Helloween. Spevák Helloweenu Andi Deris zapojil do vystúpenia aj divákov, ktorí na jeho povel spievali, skákali a takto vracali energiu prichádzajúcu zo stageu. Poslednou kapelou, ktorá sa predviedla divákom na ROCKu POD KAMEŇOM  2013 bola česká Doga.

 

      

 

Zoznam interpretov: 

Avantasia, Helloween (DE), Stratovarius (FI), Elvenking (ITA), Wanastowi Vjecy (CZ), Alkehol (CZ), Harlej (CZ), Farben Lehre (PL), Metropolis, Konflikt, The Paranoid, Doga (CZ), Porta Inferi (CZ), Grexabat, Seven Ate, Meredith, Fictive Marry, Massriot, Abscondo, MARVELS OF CONTRAST, Caliber X (CZ).

 

 

Televízny spot:

      

 

  

 Videoreportáž:

 

 

 

Reportáže:
www.kiskelized.com
www.mojamuzika.sk
www.rock.sk
www.metalirium.com
 

 

ROCK POD KAMEŇOM 2013           

ROCK POD KAMEŇOM 2013

ROCK POD KAMEŇOM 2013

   

Sponzori a partneri